26 громадських організації завітали 18 січня до Ірпеня на Академую участі, що була організована Офісом Ради Європи в Україні

Не дивлячись на темні часи радянського минулого, Україна з кожним днем все більше стає по-справжньому європейською країною. Ми забуваємо ганебний досвід радянської корупційної машини і завдяки нашим європейським партнерам шукаємо нові шляхи для розбудови нашого громадського суспільства. Суспільства яке комунікує з владою, яке знаходить спільний шлях для вирішення важливих соціальних проблем, яке знаходить можливість діалогу там де раніше точилися бійки.

Я не можу не відмітити геніальність задуму організаторів які перенесли частину активної громади Києва та представників влади за межі Києва в Ірпінь. Дійсно можна так сказати, що в Києві ми мабуть знаходимося у полоні міста. Ми не маємо можливості відволіктися від навали задач, від швидкості, яку диктує ритм міського життя. І тільки завдяки тому, що нас на кілька днів вкрали у міста, ми знайшли можливість подивитися на проблеми, що нас оточують інакше. Ми дійсно розплющили очі. Ми побачили світ по-іншому. А завдяки можливості, нехай і у процесі гри, але посісти на місця урядовців - ми почали розуміти владу. Розуміти, що вони такі ж самі люди, з майже такими ж проблемами. І, що вони так саме як і ми бажають бути почутими і шукають шляхи компромісу.

Захід був неймовірний. Тісне, доброзичливе комьюніті, в якому зовсім не було зрозуміло, хто є представником влади, а хто громади, з запалом взялося за завдання що поставили організатори. Ми працювали як одна машина, задача якої була неймовірно важливою - розробити механізми взаємодії, нові механізми комунікації - механізми консультації. Консультації - які б вирішували проблеми, а не дозволяли як раніше уникати можливості їх вирішення. І ви знаєте, на мою думку нам вдалося. Ми розробили, може і не революційний, але дійсно дієвий механізм, імплементація якого стане важливим кроком до нової європейської України.

Що можна розповісти про захід організований Офісом Ради Європи в Україні?

Напевно треба висловити подяку організаторам! Захід, сценарій якого ви розробили - був напевно найкращий з усіх, яких мені вдалося відвідати. Багаж знань та вмінь які вдалося отримати під час Академії - приголомшує.

Величезна подяка всім, за неймовірний захід!